(044) 466 4090
(050) 943 4207
(067) 441 7667 (Viber,Telegram)

На китайській рибній фермі запустили плавучу СЕС із 1,4 млн сонячних панелей

На китайській рибній фермі запустили плавучу СЕС із 1,4 млн сонячних панелей

У міському окрузі Веньчжоу (провінція Чжецзян, Східний Китай) минулого тижня було підключено до мережі плавуча сонячна електростанція, встановлена на одній із рибних ферм. Таке рішення дозволяє ефективно поєднувати прибережне рибництво виробництвом екологічно чистої електроенергії.

Понад 1,4 млн сонячних панелей покрили близько 4,7 кв км водної поверхні, перетворивши припливно-відливну зону на електростанцію із встановленою потужністю 550 МВт.
Повідомляється, що нова плавуча СЕС дозволить енергосистемі Веньчжоу збільшити вироблення «зеленої» електроенергії на 26%, що еквівалентно скороченню викидів вуглекислого газу, вироблених тепловими електростанціями, на 648 тис. тонн на рік.


"Сонячні модулі також можна використовувати для регулювання температури води та вмісту в ній кисню, щоб зробити цю літораль і прилеглу морську акваторію ще більш придатними для рибництва", - сказав менеджер проекту Ван Хайжун, додавши, що наступного року буде введено в експлуатацію ще одну водна СЕС, побудована у припливно-відливній зоні.

Як очікується, «сонячна» рибоферма щорічно вироблятиме близько 650 млн кВтг електрики. Цього обсягу достатньо для електропостачання 130 тис. сімей.
Сонячні електростанції на водоймах затребувані у країнах, земельні ресурси яких дуже обмежені. Урбанізований Китай належить до таких держав. Зазвичай плавучі СЕС будуються на внутрішніх водоймах, таких як озера та водосховища. Створення електростанцій у морі пов'язані з специфічними труднощами. Наприклад, вибір місця розташування установок обмежується наявністю водних шляхів, а самі конструкції страждають від обростання черепашками.

Проте інтерес до використання морських платформ для фотоелектричних станцій зростає. Згідно з доповіддю Grand View Research, глобальний ринок плавучих сонячних енергетичних установок збільшуватиметься щороку на 28% з 2020 по 2027 рік і досягне на цей час майже 5000 МВт. У найближчі 3 роки щорічне зростання виручки становитиме 50%.

Повернення до списку